CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Barevné kovy / Plochý produkt / Potahování organickou vrstvou  

Potahování organickou vrstvou

Coil Coating


Potahování cívek popisuje aplikaci dekorativního a/nebo ochranného organického povlaku na kov dodaný v podobě cívky. Opracovaný produkt je znám jako 'předem natřená' ocel nebo hliník a na výstupu z potahovací linky je znovu svinut.

 

    TYPY POTAHOVANÝCH KOVŮ:

 • Ocel
 • Galvanizovaná ocel
 • Hliník
 • Ocelové / hliníkové kompozity

 

Společnost Arcon dodává řadu linek k potahování cívek vhodných pro železné i neželezné kovy, a to od základních linek stop/start až po vysokorychlostní linky s nepřetržitým chodem. Linky obsahují široké spektrum konstrukčních prvků, které vyrábějí vysoce kvalitní produkty vhodné pro nejrůznější trhy.

 

VÝROBNÍ KAPACITA


Společnost Arcon nabízí linky k potahování cívek s výstupem od 10 000 do 150 000 tun za rok. Linky jsou určeny k aplikování vysoce kvalitního třívrstvého systému nebo ekonomického dvouvrstvého systému.

 


Two Coat System          Three Coat System

 

Dvouvrstvý systém Třívrstvý systém

 

 

KONSTRUKČNÍ PARAMETRY

Inovativní konstrukce umožňují nainstalovat nízkokapacitní linku, což vyžaduje odpovídající nízkou kapitálovou investici, a linku rozšířit pro výrobu ve větších objemech, jakmile vzroste poptávka na trhu. Projektováním nových linek pro snadné začlenění později přidávaných zařízení je možné budoucí úpravy provádět s minimálními časovými prodlevami na stávající lince.

 

PECE


Společnost Arcon nabízí pro linky k potahování organickou vrstvou plynové nebo infračervené sušící pece. Plynové pece představují osvědčenou technologii a jsou jimi vybaveny mnohé linky po celém světě. Infračervené pece nabízejí pro potahovací linky nákladové a výrobní přínosy, jak ukazuje tabulka níže:

 

 

    PŘEDNOSTI INFRAČERVENÝCH PECÍ

 • V podstatě žádná doba k zahřátí nebo ochlazení
 • Krátká délka
 • Možnost změny rychlosti linky s následnou úpravou výkonu pece podle změněné
      hodnoty, což umožňuje správné sušení nátěru ve změněných podmínkách
 • Možnost zastavit a spustit linku znamenající pouze malé množství odpadu
 • Tlustostěnná cívka může být okamžitě následována tenkostěnnou cívkou a trouba
      okamžitě upraví tepelný výstup podle příslušného produktu