CS ENCS
 
 
 

Systémy stírání

Systém vertikálního stírání drátů

Společnost Arcon dodává systémy vertikálního stírání drátů, které jsou určeny ke zpracování několika pramenů ocelových drátů vycházejících vertikálně z galvanizační pece, pece s Galfanovou® lázní nebo pece s hliníkovou lázní. Stírací souprava je konstruována tak, aby mohla pracovat s jednotkami s dusíkem, plynem a štěrkem, dřevěným uhlím nebo vertikálními podložkami. Naše systémy, které se dodávají s robustní věžovou konstrukcí, odpovídají většině potahových tříd a splňují většinu požadavků na rychlost drátů.

 

  Viz výhody systému vertikálního otírání drátů Get Adobe Reader

 

Systémy otírání s podložkami

Systémy otírání s podložkami od společnosti Arcon odstraňují nadbytečný zinek z drátů zinek a ponechávají je v hladkém, lesklém stavu. Když drát opouští galvanizátor, tak se na něj aplikuje v oblasti mezi soupravou dvou pravoúhlých podložek komerční nátěr. Otírací tlak se upravuje upínacím mechanismem jednotlivých šroubů, které tlačí každou soupravu podložek k sobě. Po otření dráty opustí zadní stranu podložek a vstoupí přímo do jednotlivých zakalovacích trubek, které dráty ochladí na teplotu okolního prostředí. Tyto trubky jsou pomocí mechanismu axiálního upnutí přitlačeny k zadní straně souprav podložek, čímž je zajištěna vodotěsnost.

Všechny dodávané systémy otírání podložkami mají robustní konstrukci z nosníků z konstrukční ocele a desek z měkké ocele a jsou projektovány na míru podle průměrů drátů, sklonu drátů a sestavy po výstupu z galvanizátoru. Konstrukce umožňuje snadný přístup a provoz.

 

Systém automatické kontroly hmotnosti pokovovacího materiálu IAS

Kromě systémů vertikálního otírání a otírání s podložkami nabízí společnost Arcon průmyslu ocelových drátů revoluční technologii galvanického pokovení: systém automatické kontroly hmotnosti pokovovacího materiálu IAS Tato osvědčená technologie přesně a konzistentně aplikuje na vysokorychlostních výrobních linkách na několik drátů kovový povlak. Systém využívající inovativní čidla, počítačové rozhraní a regulační průtokové ventily s přesnými tryskami k otírání dusíkem slibuje vyšší kvalitu, vyšší produkci a významné úspory zinku, hliníku a Galfanu®.

 

 

   PŘEDNOSTI

  • Úspora nákladů

    Úspora spotřeby zinku ve výši 25 % a více se realizuje díky přesnějšímu řízení hmotnosti povlaku. To znamená rychlou návratnost vynaložené kapitálové investice za méně než 18 měsíců.
  • Vyšší kvalita

    Systém používá trysky k otírání dusíkem nejnovější generace a nabízí tak vyšší kvalitu soustřednosti, povrchové úpravy a konzistence hmotnosti povlaku. Zvýšení kvality znamená lepší výsledky drátů v korozních zkouškách, a to při stejné hmotnost povlaku.
  • Vyšší produkce

    Systém umožňuje rychlosti drátů, které jsou oproti metodě otírání plynem/štěrkem vyšší až o 300%. Kromě toho je možné zvýšit produktivitu o 10 %, protože obsluha už nemusí tolik zasahovat do oblasti otírání.