CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Železné kovy / Rovnání / Tyčí a trubek / Rovnačka tyčí  

Rovnačka tyčí

Rovnačka tyčí   Dvouválcová rovnačka tyčí

V 50. letech 20. století vyvinula společnost Arcon dvouválcovou rovnačku tyčí, aby uspokojila speciální požadavky na rovnání. Dnes nabízí společnost Arcon stroje šité zákazníkům na míru, které odpovídají konkrétním požadavkům jednotlivých zákazníků. Výrobky značky Arcon umožňují narovnat matriál téměř jakéhokoliv složení a velikosti od 5 až přes 200 mm. Rovnačky tyčí značky Arcon se instalují pro použití s tyčemi válcovanými za studena nebo za tepla. Dvouválcové a víceválcové PBR stroje od společnosti Arcon se používají po celém světě. Nabízejí vysoké standardy rovnosti, povrchového zpracování a řízeného vytvrzení povrchu.

 

NABÍDKA STROJŮ


PBR.V.0 s válci Duoflex®
 

Tento stroj je určen speciálně pro práci se železnými a neželeznými rozpracovanými komponenty s průměrem od 5 do 32 milimetrů. Pracovní válce Duoflex zajišťují vysokou míru přesnosti při rovnání a nízké opotřebení vodící tyče znamená delší životnost.


Válec PBR.V.2 

Čtyřsloupová konstrukce se dvěma pracovními válci ve svislé poloze proti sobě je ideální pro rovnání tyčí o délce od 5 až po 100 mm. Konstrukce nabízí vysokou míru produktivity, účinnosti a možnost rychlé změny velikosti.

 

Multi Roll


Stroj je určen speciálně k provozu při vysokých rychlostech, aby se zvýšila produktivita a účinnost. Stroj má devět pracovních válců. Všechny tři spodní válce je možné ovládat jednotlivě pomocí tří převodových motorových jednotek přes tři univerzální hnací hřídele. Každý válec je kvůli pokrytí úplného spektra průměrů úhlově stavitelný, zatímco vodící válce je možné upravovat úhlově i svisle, aby bylo možné pracovat s daným průměrem tyče a rovnacím tlakem. Protože tyče, které mají být narovnány, jsou položeny na třech spodních ovládaných válcích, není potřeba žádná polohovací vodící lišta, ani roštového nosníku.

 

 

    CHARAKTERISTIKY ROVNACÍCH STROJŮ 

 • Přístup k vodící tyči - stroje jsou vybaveny s "vychylovacím" stolem, který umožňuje
      výměnu tyčí, snadnou kontrolu, odhalení pracovních válců a vyjmutí měřítka
 • Hydraulické ovládání zatížení válců - zatížení je předem nastaveno a automaticky
      zachováváno, i když se během provozu vyskytnou u materiálu odlišnosti
 • Výměna válců - snadný přístup k válcům umožňuje renovaci nebo výměnu válců
      Lesklý nebo černý profil tyče
 • Seřízení válců - úhlové seřízení je možné pro horní i spodní válce; horní válec je
      možné seřídit i výškově a tím minimalizovat účinky výstředného zatížení, když tyč
      vstupuje a vystupuje ze stroje

 

 

POUŽITÍ TYČÍ VÁLCOVANÝCH ZA STUDENA A ZA TEPLA

 

Lesklé tyče

:

Výstředně zahnuté nebo tažené tyče jsou rovnány od konce ke konci a leštěny na vysokou míru lesku v jednom sledu

Černé tyče : Oválnost válcované tyče zpracovaná na stejný průměr po celé délce; narovnání od konce ke konci, vyjmutí měřítka a výrazné zlepšení povrchové úpravy
Tenkostěnné trubky : Ideální pro přesné rovnání a zaoblení všech typů tenkostěnných trubek
Rychlá práce s produkty : Vysoké rychlosti zpracování; automatické manipulační zařízení pro obsluhu jednou osobou; vysoká celková provozní účinnost; rychlá změna velikosti a výměna válců
Mírné zpevnění povrchové úpravy : Pomocí našeho zařízení k hydraulickému ovládání zatížení válců