CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Železné kovy / Tepelné zpracování / Ocelové dráty / Pece s fluidním ložem  

Pece s fluidním ložem

Pec s fluidním ložem      Fluidní lože


Společnost Arcon dodává pece s fluidním ložem, které zahrnují ty nejmodernější fluidizační a spalovací technologie a představují tak pece špičkové technické konstrukce.

JAK PRACUJÍ


Ve fluidním loži je několik pramenů spojitých ocelových drátů zahřáto vodorovným protažením ložem s fluidizovanými částicemi oxidu hlinitého. Do spodní části lože jsou dvojitou distribuční sítí přivedeny vzduch a plyn. Ke spalování dochází v loži, což poskytuje rychlé předání tepla částicím písku a drátům. Lože se nachází mezi vlnitými retortovanými zdmi z vysoce legované ocele legované niklem, které jsou konstruovány k tomu, aby odolaly tlakům při tepelném koloběhu.

K izolaci vnější zdi fluidního lože se používají vrstvy materiálu z keramického vlákna, které zajišťují nízkou teplotu vnějšího povrchu a účinný provoz. Rám pece je konstruován ze svařovaných nosníků z konstrukční ocele a robustních plechových tabulí. Každé fluidní lože je konstruováno na míru, aby vyhovovalo konkrétním požadavkům na výrobu.

 

PŘEDNOSTI


Společnost Arcon dodává fluidní lože, které jsou konstruovány pro vysoké rychlosti drátů s optimálními průtoky vzduchu a plynu. Vývoj závitových otvorů s labyrintovým těsněním eliminuje náklady na údržbu a náklady vyplývající ze ztráty tepla, které jsou spojeny s fluidními ložemi s těsnícími clonami.

Nový systém injektování paliva umožňuje použití širokého spektra plynů a zároveň eliminuje problémy se zpětným vzplanutím. Pomocí speciálně konstruovaného distribučního vzduchového potrubí, které nahrazuje nákladné a na údržbu nákladné obkladové desky u starších konstrukcí, je dokonce zajištěna i fluidizace.

 

  Zobrazit přednosti pecí s fluidním ložem Get Adobe Reader