CS ENCS
 
 
 
Domů / Použití / Barevné kovy / Třídění  

Třídění

Rotex Screening

Třídičky ROTEX jsou samostatné, produkční mechanické třídičky určené k roztřídění suchých materiálů podle velikosti částic. Díky unikátnímu krouživému, vratnému pohybu téměř horizontálního povrchu síta a pozitivnímu systému čištění sítového pletiva nabízejí třídičky ROTEX neobvykle vysokou účinnost a kapacitu. Toto vše je výsledkem neustálého vývoje v rámci stovek aplikací v mnoha průmyslových oblastech.

 

Petrolejový koks

 

Petrolejový koks je zbytková pevná látka, která je produktem destilace ropných materiálů. Rozsáhle se používá pro elektrody při elektrolytické redukci oxidu hlinitého na hliník a redukci železné rudy ve vysokých pecích. Další použití nachází jako aditivum ke zvýšení uhlíku v kovech. Objemová hmotnost petrolejového koksu je 650 až 1 300 kg /m3.

Třídičky ROTEX jsou vybaveny extrémně odolnými prvky, které musejí odolat abrazivitě koksu. Mezi tyto prvky patří obložení odolné proti abrazi ve všech oblastech dopadu, robustní spodní pánev a drát síta odolný proti abrazi. Systém čištění síťových pletiv kuličkami ROTEX účinně brání ucpání, čímž zajišťuje zachování účinnosti třídění.

Vícepatrové třídičky ROTEX umožňují třídit různé úlomky produktů bez nutnosti výměny sít. Třídičky ROTEX poskytují přesné třídění konkrétního produktu s maximálním výnosem. Typické zatížení se pohybuje od 10 tph/m2 pro hrubou drť do 2,5 až 7,5 tph/m2 pro produkty menší až střední velikosti.

 

 

  Stáhnout prospekt třídiček Rotex pro petrolejářský koks Get Adobe Reader


 

 

Kovové prášky

 

Třídičky Rotex třídí kovové prášky, jako jsou železo, ocel, měď, cín, olovo, zinek, nikl a hliník, a poskytují tak roztříděný materiál pro různá koncová využití, například díly ze slinutého kovu, pájecí prášky nebo přísady do raketového paliva. Objemová hmotnost těchto prášků se pohybuje od 70 pcf u hliníku až po 260 pcf u železného prášku.

Třídění kovových prášků často vyžaduje třídění pomocí jemného pletiva v rozsahu od 100 do 325. Výrobci vyžadují k dosažení maximálního výnosu v podobě přesně roztříděných částic velmi účinné třídění. Pro třídění pomocí jemného pletiva se kapacity typicky pohybují v rozsahu od 50 do 100 PPH na čtvereční stopu třídicí plochy. Velmi důležité je těsnění bránící úniku a znečištění produktů. Protože kovové prášky mají tendenci ucpávat síta s jemným pletivem, je systém čištění pletiva klíčový k zajištění trvale vysokého třídícího účinku. Neustálé natahování drátěného síta je nutné k tomu, aby se zabránilo roztažení a propadnutí pletiva.

 

  Stáhnout prospekt třídiček Rotex na kovové prášky Get Adobe Reader

 

 

Rotex and Arcon company logos